tabletki poronne pigułki poronne ( pigułki poronne )

Tabletki poronne

Wśród metod aborcji możemy wyróżnić tabletki poronne do 9 tygodnia które są najpopularniejszą formą aborcji w wielu krajach. Trafiłaś tu dlatego by dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat, z tego samego powodu co niegdyś ja, musisz wiedzieć że nie jesteś jedyna. Moim celem jest pomaganie i uświadamianie kobiet w każdym wieku na tematy niechcianej ciąży, aborcji i wszystkiego o czym wielu mówi szeptem a może być dla Ciebie przydatne teraz. Zagubienie, zakłopotanie, strach, niepewność, brak zdecydowania, miliony myśli na minutę, tysiące wizualizacji moich setek decyzji podjętych i zmienianych z dziesiątek powodów przez jedną chwile słabości – moją wpadkę. Będąc w twojej sytuacji, naliczyłam się może nawet większej ilości nieprzyjemnych uczuć towarzyszących mi w tamtych chwilach.

Bądź zdecydowana

Starałam się stawiać zarówno w sytuacji przyszłej matki jak i w sytuację osoby którą byłam zanim to się stało. Od tej strony bardziej moralnej i sytuacyjnej każda z nas musi postępować odpowiednio. W sytuacji niechcianej ciąży możemy pójść albo w prawo albo w lewo, urodzić lub nie urodzić. Nie zostałam mamą ponieważ moja sytuacja na to nie pozwoliła. Nie mogłam mieć dziecka z facetem którego nie byłam wtedy pewna, z pracą w której byłam ‚tylko na chwilę’. Najważniejsze nie byłam jeszcze dojrzała na tyle by wcielić się w postać najważniejszej osoby w życiu małego człowieka. Jeszcze nie doświadczyłam uczucia bycia mamą, nie chciałam tego z przypadku ale kiedy przyjdzie na to pora. Nie żałuje z perspektywy czasu, nie zmieniłam zdania. Postąpiłam słusznie. Mam prawo wyboru które należy do mnie, chcę mieć kontrolę nad swoim życiem i skorzystałam z tego mimo że wszystko wtedy mnie przerastało.

Skuteczność, bezpieczeństwo,

Chcę by w takiej sytuacji, kiedy zdarzy Ci się „wpadka”, byłaś w pełni świadoma tego jak to wszystko zrobić i od czego zacząć. Tabletki poronne swoją popularność na tle innych metod aborcji zawdzięczają skutecznością wynoszącą aż 98 procent, charakteryzując się również wysokim stopniem bezpieczeństwa. W skład zestawu ww. tabletek poronnych wchodzą dwa środki o nazwie : Mifepristone oraz Misoprostol. Użycie tych dwóch ma na celu powstrzymanie produkcji progesteronu oraz wywołanie skurczy skutkiem czego ciąża zostaje usunięta z macicy. Liczne badania dowodzą faktów o których wspomniałam wcześniej dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności oraz sterylności na które możemy liczyć używając w sytuacji niechcianej ciąży zestawu tabletki poronne. Tabletki poronne są lepsze względem innych metod aborcyjnych po koniecznym spełnieniu określonych warunków!

Zacznijmy od przybliżenia tematu poszczególnych środków wchodzących w skład zestawu :

Mifepristone

Lek zapobiegający produkcji hormonu progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży w macicy. Po przyjęciu środka zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy przez co kontynuacja i prawidłowy rozwój ciąży przestaje być możliwy.

Misoprostol

Działanie leku ma na celu wywołanie w ciele kobiety silnych skurczy macicy czego następstwem jest wydalenie tkanki ciążowej z niej. Misoprostol spowodować może również biegunki, nudności, wymioty z racji tego zaleca się przyjmowanie go w czyjejś obecności lub pod okiem specjalisty. Misoprostol występuje pod różnymi nazwami, w Polsce m.in. Cytotec lub Arthrotec.

Jeszcze raz – bezpieczeństwo!

Istotnym tematem jest bezpieczeństwo podczas przyjmowania zestawu. Po podjęciu decyzji powinnaś dobrze wybrać źródło zaopatrzenia się w tabletki poronne. W większości krajów Europy, szczególnie na zachodzie, dostęp do tabletek poronnych otrzymujemy dzięki Aptece za pośrednictwem recepty wypisanej przez lekarza specjalistę po rozmowie oraz badaniach. W Polsce nie mamy takiej możliwości, dlatego to skąd mamy tabletki poronne ma wpływ nie tylko na powodzenie zabiegu ale także na nasze zdrowie. Musisz postarać się zdobyć tabletki poronne na własną ręki. W internecie nie trudno trafić na oszustów sprzedających produkty apteczne nie znanego pochodzenia, nie oryginalne, nie działające lub co gorsza mimo presji czasu którą mamy możemy wcale nie otrzymać naszego zestawu. Dlatego kupując tabletki poronne korzystaj tylko z pewnego i zaufanego źródła!

Miej pewność – wykonaj test ciążowy!

Zanim zakupisz tabletki poronne powinnaś się upewnić czy aby na pewno ich potrzebujesz. To ważne w kontekście twojego zdrowia, czasu oraz portfela! Za zestaw oryginalnych tabletek poronnych zapłacisz nie mniej niż 400 zł, stres towarzyszący temu całemu zamieszaniu sam w sobie jest już ciężki. Pomyśl co by było gdy okaże się że to wszystko nie potrzebne. Nawet jeśli wykonałaś już jeden test ciążowy i masz jeszcze trochę czasu to warto jest wykonać go ponownie dla pewności. Tabletki poronne możesz bez obaw użyć do 9 tygodnia ciąży.

Mam już zestaw, co teraz?

Korzystając ze swoich przeżyć i wiedzy zaprzyjaźnionej ginekolog przybliżę wam temat właściwego dawkowania w celu osiągnięcia zamierzonego rezultatu i minimalizacji skutków ubocznych. Zadbaj o dobre warunki. Cisza i spokój w takiej sytuacji niewątpliwie będą sprzyjały Ci w podjęciu odpowiednich kroków. Jeśli jest taka możliwość poproś bliską osobę, by towarzyszyła Ci podczas zabiegu. Wsparcie i obecność da Ci dodatkowy komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zostać z tym sama, skorzystaj z pomocy rodziny, chłopaka bądź przyjaciółki. Nie spożywaj alkoholu oraz innych używek, na pewno nie pomogą Ci w trzeźwej ocenie sytuacji oraz prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabieg wykonaj w pobliżu łazienki. Spożywaj lekkostrawne posiłki by nie obciążać dodatkowo naszego organizmu zbędną pracą. Przygotuj tabletki poronne .

Skutki uboczne – minusy aborcji farmakologicznej

Trzymając w ręce tabletki poronne musisz pamiętać, że wszystko ma swoje zalety i wady. Zanim przeprowadzisz zabieg, powinnaś wiedzieć o tym co może Cie spotkać a czego raczej nie oczekujesz. Wspominam o tym, byś była na to gotowa. Po pierwsze – nie stresuj się na zapas. W przypadku prawidłowo wykonanej procedury zabiegu skutki uboczne mogą być zminimalizowane nawet do zera. Wszystko zależy od Ciebie i reakcji twojego organizmu. Większość kobiet przeżycia związane z przeprowadzeniem zabiegu porównuje z obfitą miesiączką. Pojawienie się krwi i bólów podbrzusza będzie Ci raczej towarzyszyć w tej chwili. Możliwe są również zawroty głowy, mdłości, biegunka, dreszcze, fale gorąca, podwyższona temperatura. To wszystko jak już wspomniałam w znacznej mierze uzależnione jest od twojego prawidłowego podejścia. Drugim czynnikiem jest to skąd pozyskałaś tabletki poronne, jeśli ich pochodzenie jest pewne i nie masz wątpliwości co do oryginalności zestawu to nie masz się czego obawiać.

Przeciwwskazania

 • Nikt nie zmusza Cię do wykonania zabiegu,
 • nie jesteś zdecydowana na zabieg,
 • jesteś sama, poproś kogoś by był przy Tobie,
 • nie masz możliwości szybkiego dotarcia do szpitala w razie potrzeby,
 • ciąża zaczęła się ponad 9 tygodni temu,
 • masz założoną spiralę,
 • jesteś w ciąży pozamacicznej,
 • jesteś uczulona na Misoprostol lub Mifepristone,
 • twoja ostatnia miesiączka zaczęła się 12 tygodni temu,
 • posiadasz choroby zaburzające krzepliwość krwi np. anemia

Zabieg

Zaczynamy rano po przebudzeniu od spożycia doustnie 1 tabletki Mifepristone popijając ją szklanką wody. Po upływie 24 godzin weź 4 tabletki Misoprostolu które wkładamy pod język i trzymamy do momentu rozpuszczenia, może trwać to dość długo, około 30 minut a więc bądź cierpliwa. Misoprostol zażywany pod język, po rozpuszczeniu się zostaje wchłaniany do krwioobiegu. Po upływie tego czasu, pozostałości tabletki możesz wypluć. Bez względu na wystąpienie krwawienia/poronienia lub jego brak, po 3 godzinach kontynuuj! Spożywamy następna dawkę 4 tabletek Misoprostolu spełniając tym samym warunki wykonania pełnego zabiegu aborcji oraz usunięcia pozostałości produktu ciążowego.

Objawy komplikacji

Przy przyjmowaniu jakichkolwiek produktów aptecznych zawsze musisz być świadoma o możliwości komplikacji. W przypadku połączenia misoprostolu i mifepristone reaguj na :

 • ponad 2 godzinne silne krwawienia
 • podwyższoną temperaturę ciała na poziomie 38-39 stopni przez dłużej niż 24 godziny,
 • bóle utrzymujące się w dolnej partii brzucha kilka dni po zabiegu,
 • wydzieliny z pochwy o innym niż na co dzień zapachu, konsystencji lub koloru.

Odpowiednią reakcją na to będzie udanie się do lekarza ginekologa lub bezpośrednio do szpitala informując o poronieniu. Objawy aborcji „naturalnej’ oraz wywołanej poprzez różne formy aborcji medycznej są takie same. Lekarze z pewnością udzielą niezbędnej pomocy oraz opieki.

Tabletki poronne lekiem na twój problem?

Mam nadzieję że do zabiegu przystąpiłaś w pełni świadom tego co robisz, w jaki sposób, z jakiego powodu i w jakim celu. Zabieg przebiegał zgodnie z twoimi oczekiwaniami i wszystko masz już za sobą. Pamiętaj w przyszłości aby uniknąć podobnego przeżycia dobrze jest zaznajomić się z tematem odpowiedniej antykoncepcji. Jeśli tak jak ja, chciałabyś pomóc innym kobietom które szukają pomocy w tym temacie i tabletki poronne są im obce możesz podzielić się z nami swoją historią! Im więcej osób o tym mówi tym większa świadomość wszystkich kobiet! Nie róbmy z wolności naszego wyboru tematu tabu. Antykoncepcja oraz tabletki poronne są istotnym elementem mającym wpływ na nasze dalsze życie.

Połączenie Misoprostolu i Mifepristone określane jest pod nazwa tabletki poronne , szacując że jego skuteczność uzależniona jest głównie od stanu zaawansowania ciąży a mianowicie do 49 dnia (9 Tydzień) oraz spełnienia wymogów dawkowania i bezpieczeństwa. Im szybciej, tym lepiej dla nas. Nie jest wskazane zażywanie ww. zestawu pod upływie 9 tygodnia. Nie zapominajmy, kierujmy się rozsądkiem, bądźmy świadome i przede wszystkim dbajmy o nasze zdrowie !