misoprostol stosowanie tabletki poronne zestaw

Misoprostol użyty bez Mifepristone?

W wielu krajach Misoprostol w aptece występuje bez Mifepristone. Teoretycznie, zażywanie samego Misoprostolu jest jak najbardziej możliwe i również wywołuje efekt poronienia. Różnica jednak polega na skuteczności zabiegu.

Na czym polega różnica?

Tabletki poronne w skład których wchodzą Misoprostol i Mifepristone użyte razem wykazują skuteczność zabiegu na poziomie 98%. Zażycie samego środka Misoprostol daje nam około 80% i sam zabieg nieco różni się od tego z użyciem dwóch środków. Prawdopodobieństwo powodzenia aborcji wciąż oscyluje w górnej granicy lecz utrata niemal 20% szans na osiągnięcie zamierzonego rezultatu jest nie bez znaczenia, prawda?

Na co uważać?

W niektórych miejscach na świecie stosowanie aborcji farmakologicznej ogranicza się do użycia samego Misoprostolu. Udając się do apteki lub na czarnym rynku uzyskamy 12 tabletek tego leku. Pamiętajmy jednak że czarny rynek zamiast misoprostolu w wielu przypadkach może oferować w rzeczywistości zamienniki jakimi są Arthrotec czy Cytotec, wykorzystując w tej sytuacji brak konieczności posiadania w swojej ofercie Mifepristone który jest znacznie trudniej dostępny i pożądany. Jak rozpoznać oszustów? . Z reguły kiedy decydujemy się na pozyskanie lub zażycie jednego leku, liczmy się że nasze szanse na poronienie mogą z 80% spaść na 40-60% gdy zamiast Misoprostolu natrafimy właśnie na Arthrotec lub Cytotec.

Jak stosować?

Jeśli jesteśmy zdecydowane i mamy pewność co do tego, że w ręce posiadamy właśnie Misoprostol dawkowanie w celu poronienia do 9 tygodnia wygląda następująco :

  • Zabieg zaczynamy od 4 tabletek misoprostolu 200 mg, które powinnaś włożyć pod język/policzek celem rozpuszczenia ich (co najmniej pół godziny), pamiętaj żeby nie połykać tabletek!
  • po 3 godzinach powtarzamy czynność,
  • po upływie kolejnych 3 godzinach zażywamy przyjmujemy trzecią ostatnią dawkę 4 tabletek.

Prawdopodobieństwo poronienia wynosi 80% a możliwe, że nawet mniej!

By oszczędzić sobie stresu, czasu oraz wydatków bo pamiętajmy że tabletki poronne nie należą do tanich, przemyśl jeszcze raz czy nie warto rozważyć zażycia pełnego zestawu poronnego w skład którego wchodzi 1 tabletka mifepristone oraz 8 tabletek misoprostolu a skuteczność powodzenia zabiegu to 98%, kiedy przy zażyciu 12 tabletek misoprostolu jest to 80% tym samym narażając się na większe ryzyko natrafienia na zamiennik Arthrotecu lub Cytotecu. Wówczas nasze szanse spadają do 60% a nawet mniej… Podejmij przemyślaną decyzję!