nieplanowana ciąża

Jeśli na pytanie : Czy nieplanowana ciąża jest na prawdę moim problemem? Odpowiedziałaś : TAK, musisz zaznajomić się z treścią tego artykułu. W życiu napotykamy wiele przeciwności losu. Na wiele z nich nie zawsze jesteśmy przygotowane. Na niektóre z nich po prostu nie czas i nie miejsce. Każde wydarzenie z przeszłości ma swoje konsekwencje w przyszłości. Okoliczności zajścia w nieplanowaną ciąże oraz sytuacja w której znajdujemy się obecnie zadaje nam mnóstwo pytań. Suma tych odpowiedzi pozwoli nam odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno, to najważniejsze. Czy jestem gotowa na bycie mamą?

Zacznijmy od początku.

Nieplanowana ciąża w większości przypadków jest efektem braku świadomości o właściwych formach zabezpieczenia podczas stosunku lub rzadziej niefortunnym zbiegiem okoliczności. Zostanie mamą w takich okolicznościach z pewnością nie jest marzeniem żadnej kobiety. Jednak, mimo to tak wiele z nas decyduje się na urodzenie dziecka, tak samo wiele z nas przekłada swoje macierzyństwo w dalszą przyszłość.

Więcej pytań niż odpowiedzi

Zdania i opinie na ten temat są podzielone, głównie przez to jak różne od siebie jesteśmy. Nie oceniajmy! Na decyzję każdej z nas w sytuacji nieplanowej ciąży składa się tak wiele czynników, że praktycznie każda jest inna i wymaga podjęcia adekwatnej decyzji do sytuacji. Pamiętaj, jako kobieta nie zawsze musisz być zdana wyłącznie na siebie ale zawsze musisz podejmować decyzję w stu procentach w zgodzie z sobą. Nieplanowana ciąża wymaga od nas uporządkowania naszej hierarhii zasad i wartości którymi kierujemy się w życiu.

Tabletki poronne ?

Odwiedzając moją stronę mierzysz się z zamiarem usunięcia ciąży. Poczekaj. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto zaznajomić się z tym tematem. Tabletki poronne pomijając przyczynę oraz cel sięgnięcia po nie, są dla kobiety zdecydowanej. Nie podejmuj pochopnych wniosków, podejdź do tego z chłodną głową. Masz na to czas a dokładnie 9 tygodni od zapłodnienia.

Jak zrozumieć sytuacje ?

Dla jednej z nas priorytetem będą zasady moralne i życie w zgodzie ze swym sumieniem. Dla innej rozum i trzeźwa ocena sytuacji. Dla innej sytuacja materialna, zapewnienie dobrobytu swojej pociesze. Jeszcze inna może kierować się miłością do partnera z którym będzie oczekiwać potomka. Ale opisane wyżej przykłady raczej zapowiadają przynajmniej jeden pozytyw w danej sytuacji… A co jeśli nasza nieplanowana ciąża zaczyna szereg problemów? Od tych pozornie niewielkich do poważnych? Nie wiemy kto jest ojcem dziecka? Czy jestem w stanie wychować dziecko w pojedynkę? Czy stać mnie na dziecko? Czy jestem w stanie zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju i życia? Dziecko ma być wynikiem traumatycznego przeżycia np. gwałtu? Istnieje możliwość zagrożenia płodu? Dziecko po urodzeniu może okazać się niepełnosprawne lub poważnie chore, czy będziemy na tyle silni by podołać opiece nad nim?

Pamiętaj !

Każde zdanie kończy się znakiem zapytania bez odpowiedzi, nie bez powodu. Na te pytania, musimy sobie same odpowiedzieć. Co jest ważne dla mnie? Każda z nas musi być na tyle silna by móc podjąć właściwą decyzję mając na uwadze że decyzja ta ma wpływ na całe nasze życie. Najważniejsze, by finalnie zostać kropką po zdaniu a nie znakiem zapytania.