Jak stosować tabletki poronne?

Tabletki poronne stosowanie

Jak stosować tabletki poronne? To najczęściej zadawane pytanie, przynajmniej kilka razy dziennie otrzymujemy maila z informacją, że osoby które już kupiły tabletki poronne nie wiedzą jak je zastosować. Przeważnie sprzedawcy nie wysyłają nawet prostej ulotki „instrukcji stosowania”. Jest to patowa sytuacja dla wielu kobiet, a źle zastosowanie leków poronnych może skutkować, tym że tabletki wczesnoporonne nie zadziałają. W związku z tym postanowiliśmy udostępnić najbardziej uniwersalną instrukcję stosowania pigułek poronnych.

Przed zastosowaniem tabletek poronnych zapoznaj się z przeciwwskazaniami do ich stosowania.

A więc jak stosować tabletki poronne?

Opis stosowania dla zestawu poronnego składającego się z 1 tabletki mifepristone i 8 tabletek misoprostolu.

  1. Pojedynczą tabletkę mifepristone połykamy. Popijając wodą.
  2. Po 24 godzinach od połknięcia mifepristone.
  3. Stosujemy 4 tabletki misoprostolu pod język ( istnieją również inne metody stosowania mioprostolu, można go zastosować dopochwowo lecz w razie konieczności udania się do lekarza, istnieje możliwość wykrycia pozostałości tabletki, oraz między policzkiem, a dziąsłami – wszystkie metody zażycia są równie skuteczne lecz polecaną metodą przyjęcia misoprostolu jest zastosowanie pod język).
  4. Wszystkie 4 tabletki trzymamy pod językiem około 30 minut, aż do rozpuszczenia ( przed upływem 30 min nie wolno ich połykać). W tym czasie należy starać się powstrzymać odruch wymiotny jeśli taki wystąpi.
  5. Po 3 godzinach zastosuj drugą dawkę misoprostolu to jest kolejne 4 tabletki i postępują dokładnie tak samo jak w punkcie 3 i 4. ( trzymaj tabletki pod językiem przez około 30 min, aż do rozpuszczenia).

Opis stosowania dla zestawu składającego się z 12 tabletek misoprostolu.

  1. Stosujemy 4 tabletki misoprostolu, które trzymamy pod językiem przez około 30 minut, aż do rozpuszczenia dokładnie tak samo jak w zestawie z mifepristone.
  2. Po 3 godzinach stosujemy kolejną dawkę 4 tabletek misoprostolu pod język, również czekamy około 30 minut do pełnego rozpuszczenia.
  3. Po kolejnych 3 godzinach przyjmujemy trzecią dawkę – ostatnią składającą się również z 4 tabletek misoprostolu i tak samo jak w poprzednich dwóch krokach trzymamy pod językiem przez około 30 minut do rozpuszczenia.

Należy pamiętać, że sam zabieg misoprostolem (Cytotec, Arthrotec) nie jest tak skuteczny jak zestawy dwuskładnikowe.

Pamięta jeśli stosujesz Arthrotec

Ten lek zawiera w sobie rdzeń z lekiem przeciwbólowym. W związku z czym należy starać się go nie połykać. Rdzeń znajduje się w środku tabletki, przez co po około 30 minutach trzymania pod językiem i rozpuszczeniu się już misoprostolu powinnaś już go wyczuć (widzieć).